Sepetiniz

Bizi Şimdi Arayın: 0 (216) 594 82 21

Aynı Gün Kargo

Bilgisayar Alımlarında Taksit Sayısı 6'dan 12'ye Yükseltildi 1

Bilgisayar Alımlarında Taksit Sayısı 6’dan 12’ye Yükseltildi

Tüketicilerin alım gücünün düşmesiyle bilgisayar alamaz hale geldiğini ayrım eden hükumet, bilgisayar alımlarında taksit sınırını 6’dan 12’ye yükseltti.
Dolar kurunun son bir yıl arasında inanılmaz ölçüde yükselmesi ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntı, bilgisayar fiyatlarının otomobil fiyatlarıyla yarışacak hale gelmesine neden oldu. Peşin ödeme ile bilgisayar alamayan tüketiciler, mecburen taksitli alışverişe yöneliyorlar ancak fiyatların uçuk seviyede oluşu, taksitli alışverişi dahi zor hale getiriyor.

Bilgisayar Alımlarında Taksit Sayısı 6'dan 12'ye Yükseltildi 2

İç ticareti canlandırmak adına çeşitli ekonomik hamleler oluşturan hükumetin son hamlesi, tablet harici bilgisayar alımlarında taksit sınırlamasını 6’dan 12’ye çıkarmak oldu. Böylece tüketiciler, kısa vadede taksitlerini ödemekte zorlandıkları bilgisayarları uzun vadeli taksitlerle satın alabilecekler.

Konuyla ilgili olarak Sözcü’ye açıklamalarda bulunan GCM Yatırım Ekonomisti Enver Erkan, “Özellikle kur etkisinden dolayı bu teknolojik ürünlerde yukarı doğru fiyatlar var. Şu an burada özellikle talebi artırabilmek için taksit sayısını artırmak gerekli bir adımdı. Dolayısıyla talep tarafına yansıması olabilir.” şeklinde konuştu.

Kaynak

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/son-dakika-bilgisayarda-taksit-sayisi-artti-3688675/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Gün Kargo

Aynı Gün Kargo

İade ve Geri Dönüş

İade Garantisi

Kapsamlı Garanti

Ustalık ve yedek parça Garantisi

100% Ödeme Güvenliği

256Bit Şifreme 3D Güvenlik