Sepetiniz

Bizi Şimdi Arayın: 0 (216) 594 82 21

Aynı Gün Kargo

NASA'dan Mars Helikopteri Ingenuity Kararı Açıklaması! İlk Test Uçuşu Ertelendi 1

NASA’dan Mars Helikopteri Ingenuity Kararı Açıklaması! İlk Test Uçuşu Ertelendi

NASA’nın Mars’da uçurmaya hazırlandığı Ingenuity isimli küçük helikopterinin ilk test uçuşunun bugün gerçekleşmesi bekleniyordu. Fakat test uçuşu, helikopterin rotor kanatlarının test edilme esnasında ortaya çıkan bir aksaklık sebebiyle ertelendi. İnsansız dünya dışında uçacak ilk araç olan Ingenuity, son zamanlarda tüm uzay meraklılarının ilgi odağı.

Test uçuşu önümüzdeki tarihe ertelendi:

NASA'dan Mars Helikopteri Ingenuity Kararı Açıklaması! İlk Test Uçuşu Ertelendi 2

Yaklaşık 1,8 kilogram ağırlığında oldukça minik bir araç olan Ingenuity, her ne kadar Mars koşulları göz önünde bulundurularak NASA’lı mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmış olsa da oldukça hassas bir araç olduğu bilinmekte. Bu da NASA’nın aracı havalandırmadan önce tüm verileri detaylı bir şekilde inceleme yapmasına sebep oluyor. NASA, araca zarar verip görevi riske atacak adımlar atmaktan oldukça çekiniyor.

Tam da bu sebeple NASA yaptığı açıklamada; cuma gecesi geç saatlerde Ingenuity Mars helikopterinden alınan verilere dayanarak Helikopterin havalanıp 30 saniye boyunca havada kalacağı ve ardından tekrar yüzeye ineceği ilk test uçuşu, en erken 14 Nisan günü olmak üzere önümüzdeki tarihe ertelendi. Ayrıca; helikopter ekibinin sorunu teşhis etmek ve çözümlemek için çalışmalarına devam ettiği paylaşılırken tam hız testinin yeniden planlanacağı da açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Gün Kargo

Aynı Gün Kargo

İade ve Geri Dönüş

İade Garantisi

Kapsamlı Garanti

Ustalık ve yedek parça Garantisi

100% Ödeme Güvenliği

256Bit Şifreme 3D Güvenlik